7komorová plastová okna

- oslovte firmy ve Vašem regionu

Potřebujete 7komorová plastová okna ?
  • Vyplňte jednoduchý formulář a nechte si zaslat nabídky firem z Vašeho okolí
  • Vaše poptávka je zcela nezávazná
  • ušetříte čas i peníze
  • systém je nastaven tak, abyste od firem dostali optimální množství nabídek, nebudete jimi zahlceni
Na portálu je registrováno 1700 firem ze 1045 obcí České Republiky    Celkový počet zadaných poptávek v oboru okna a dveře:
Potřebujete 7komorová plastová okna?
  • Vložte ZDARMA svou poptávku na Internet...
  • nehledejte firmy, firmy si najdou Vás
plastová okna

Ukázka vložených poptávek:

Plastová okna na rodinný dům 15 ks

Dobrý den, poptávám u Vás cenový rozpočet na nová plastová okna pro rodinný dům celkem 15 ks oken.Venkovní strana barva palisander,vnitřní bílá.Rozměry : 1 ks balkonové okno 3000x2100, možnost posuvných křídel do strany, 1 ks balkonové okno 100x2100,možnost posuvných křídel. 1ks okno 100x2100,možnost posuvných křídel do stran; 3 ks oken 2100x1500,dvoudílná; 7 ks oken 1500x1500,jednodílná; 2 ks oken 380x1300,jednodílná; 1 ks okna 600x900,jednodílné. Možnost doplnění venkovních žaluzií u oken o rozměru 2100x 1500mm a 1500 x 1500mm. 6-7komorová, typ provedení dohodou Demontáž starých oken, začištění. Poptávám práci i materiál. Prosím nabídněte co nejbližší termín pro realizaci poptávky. Děkuji za Vaše nabídky.Profily plastových oken

Plocha okna je ze ¾ tvořena skleněnou výplní, zbytek okna tvoří rám a kostra křídla okna, u plastových oken mluvíme o profilu okna. Plastové profily se vyrábějí v různých provedeních o různé kvalitě. Jaké profily jsou lepší a na jakých vlastnostech nejvíce záleží, jak funkční okno bude?

Základní dělení profilů je podle počtu komor. Plastová okna se totiž vyrábějí z PVC, který dovolí zpracování na daleko vyšší úrovni než dřevěné materiály. Kdyby byla kostra křídla okna tvořena pouze plným plastovým rámem, bylo by okno příliš těžké a konstrukce by hrozila zřícením. A tepelná propustnost takového profilu by byla značná, okno by moc netěsnilo. Proto se přešlo ke komorovým profilům. Profily existují jednokomorové až sedmi-, nebo dokonce osmikomorové. Komorou rozumíme dutinu v profilu okna, která je vyplněna vzduchem. Pro zpevnění konstrukce je dutina vyztužena ocelovou vložkou. Jednokomorové profily zdaleka nesplňují ideální tepelně-izolační standardy, proto se přešlo k více komorovým systémům, nejčastější tří- až pětikomorovým. Čím více komor, tím lépe okno těsní, samozřejmě počet komor má svojí horní hranici, která záleží na stavební hloubce okna, tedy, jak je rám široký.

Nejkvalitnější současně vyráběné profily mají zpravidla 7 nebo i více komor. Tepelná propustnost sedmikomorových oken je okolo 0,9 W/m2, pro pasivní domy se vyrábějí profily ještě kvalitnější. Dobře těsnící okno by mělo mít profil rámu i křídla okna ze stejně kvalitního materiálu o stejném počtu komor, když tomu tak nebude, okno nebude dostatečně izolovat.

U pasivních a nízkoenergetických domů existuje i další zateplení okna pro zvýšení izolace, jedná se zpravidla o okenní lišty, které jsou vyplněny polystyrenem nebo polyuretanem. Plastové profily jsou levnější a účinější variantou k dřevěným rámům. Okna se standardními plastovými profily vyjdou na polovinu ceny oken dřevěných, samozřejmě že platí, čím kvalitnější okno a více profilů, tím vyšší je i cena.